Lokalizacja osiedla

 

osiedle domków jednorodzinnych Kalisz

Lokalizacja inwestycji domów jednorodzinnych nie jest przypadkowa, miejscowość Mączniki to rejony chętnie wybierane jako alternatywa do mieszkania w mieście, ponadto działki położone są w  gminie Nowe Skalmierzyce – która znajdowała się na liście najbogatszych gmin Wielkopolski i należy do Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Działka zlokalizowana jest na planie zagospodarowania przestrzennego gminy, co oznacza, że gmina przewidziała w tym miejscu powstanie domków jednorodzinnych. W bezpośrednim sąsiedztwie jest teren zarezerwowany na usługi edukacyjne oraz urządzeń sportu i rekreacji. Jest też przewidziany plac dla dzieci. Dojazd do działki prowadzi droga utwardzona, w planach jest położenie asfaltu.

Na terenie miasta Nowe Skalmierzyce (odległość 2,5 km) Znajdują się szkoły, dworzec, przychodnie, apteki oraz wszystkie inne udogodnienia takie jak parki, skate parki, stadiony, boiska i orliki.  Kolejnym atutem jest położenie bezpośrednio na granicy miasta Kalisza. Odleglość do centrum Kalisza to zaledwie 8 km, dojazd zajmuje 15 minut.